Γυναίκες: Τράβηξε… επτάσφαιρο

Με νίκη επί του Μπαχρέιν ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο 3ο Aphrodite Cup η εθνική μας ομάδα των γυναικών. Η ομάδα μας ήταν καταιγιστική, όπως μαρτυρά και το τελικό αποτέλεσμα (7-1), σκορ το οποίο είναι και το μεγαλύτερο που πέτυχε ποτέ η Εθνική Γυναικών από το 2002, οπόταν και άρχισε να δίνει αγώνες.

Το Μπαχρέιν προηγήθηκε πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, όμως η Κύπρος αντέδρασε και ισοφάρισε με τη Λουκρητία Χρυσοστόμου (6’), η Ελένη Γιάννου (34’) πέτυχε το 2-1 και η Χρυσοστόμου (42’) και πάλι πέτυχε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν οι Μ. Παναγιώτου (60′), Μ. Γεωργίου (66′), Α. Βιολάρη (81′) και Χρ. Σολωμού (90′) διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτή τη νίκη, η Κύπρος κατέλαβε την 5η θέση στο τουρνουά.