Η δράση του αγροτικού μας ποδοσφαίρου

Η Εληά Λυθροδόντα πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη της και οδηγεί χωρίς απώλειες την κούρσα του Πρωταθλήματος ΑΠΟΕΣΠ.

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς από τέρματα που πέτυχαν οι Σπύρος Μιχαήλ (60′) και Ανδρέου (65′).

Οι γηπεδούχοι που έμειναν στους τέσσερις βαθμούς είχαν προηγηθεί στο 53′ με τον Πρόδρομο Πρόδρομο.

CYTAVISION - Live Sports

Στη δεύτερη θέση της κατάταξης με επτά βαθμούς βρίσκεται ο ΑΠΟΜ Μαθιάτη που νίκησε στην έδρα του με 3-1 τον Ελληνισμό Ακακίου.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Νίκος Παναγή και ακολούθησαν δύο τέρματα του Πανίκου Κλεάνθους (37′, 90′). Για τον Ελληνισμό σκόραρε στο 50ο λεπτό ο Χρίστος Πιερίδης.

Στις άλλες αναμετρήσεις η ΑΕΚ Ιδαλίου νίκησε με 2-0 την Ποδοσφαιρική Λέσχη Ψημολόφου, η ΕΝΑΔ Αγίου Δομετίου εκτός έδρας με 2-1 τον Εθνικό Καϊμακλίου και ο Λέφτερος Δαλιού επίσης εκτός έδρας με 1-0 τον ΕΣ Δικέφαλο Αγκαστίνας.

Ο Απόλλων Λυμπιών είχε το ρεπό του και στην επόμενη αγωνιστική ρεπό θα έχει η ΑΕΚ Ιδαλίου.