Πρώτη ήττα για Βίκτορ Σάντσεθ

20

Δεν μπόρεσε να διατηρήσει το αήττητο η Μπέτις στη δεύτερη παρουσία του Βίκτορ Σάντσεθ στον πάγκο της. Μετά τη νίκη επί της Λας Πάλμας γνώρισε την ήττα 2-1 από την Εϊμπάρ στο «Ιπουρούα».

Καθοριστικό σημείο του αγώνα στο 17ο λεπτό. Σε αυτό ο Πιτσίνι αποβλήθηκε για το μαρκάρισμά του στον Ινουί, λίγο έξω μετά τη μεγάλη περιοχή. Ωστόσο, η κόκκινη κάρτα δεν ήταν το μόνο κακό που προέκυψε για την Μπέτις στη φάση αυτή.

Ο Πέδρο Λεόν εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μπέτις, κάνοντας το 1-0 για την Εϊμπάρ.

Πριν καταλάβει τι συνέβη η Μπέτις είδε τα δίχτυα της να «ματώνουν» για δεύτερη φορά. Στο 23ο λεπτό ο Ενριχ έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 84ο λεπτό με τον Ρούμπεν Κάστρο αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκαρσία διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Εϊμπάρ.